Lasīšanai: 1 minūte

Kam jāizstrādā pievadceļa tehniskais risinājums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. novembrī, 2022
Vilnis

Vēlos uz savas zemes uzbūvēt 1. grupas ēku. Līdz šai ēkai ir jāveido arī piebraucamais ceļš (māju ceļš) mana zemesgabala robežās (smilšu–šķembu klājums ar platumu 3 m, dziļumu 30 cm), kas ir 1. grupas inženierbūve. 1. grupas ēkai paskaidrojuma rakstu varu sagatavot pats, tas ir noteikts likumā. Kā ir ar māju ceļa projektēšanu? Vai ir nepieciešams sertificēts ielu projektētājs? Vai drīkstu pats ievilkt ceļa kontūru robežplānā, kur jau ir attēlots mājas novietojums?

A
atbild:
17. novembrī, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Ministru kabineta noteikumi Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” paredz tikai šādu izņēmumu, kas attiecas uz atsevišķu labiekārtojuma elementu un žogu būvdarbiem. Līdz ar to pievadceļa tehniskais risinājums jāizstrādā sertificētam projektētājam. Šajā gadījumā to var veikt arhitekts.