TĒMA: Atkritumi

Dalītā atkritumu šķirošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. novembrī, 2022
Juris

Vai man ir tiesības pieprasīt atsevišķu konteineru plastmasai, plēvēm, ja dzīvoju privātmājā, kas atrodas ciemata teritorijā?

A
atbild:
10. novembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ar šo jautājumu jums jāvēršas pie atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma, ar kuru ir noslēgts līgums. Ministru kabineta noteikumi Nr. 712 “Atkritumu dalītas savākšanas, sagatavošanas atkārtotai izmantošanai, pārstrādes un materiālu reģenerācijas noteikumi” paredz, ka pašvaldība sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotājiem, kuri izraudzīti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par atkritumu apsaimniekošanu, organizē dalītu sadzīves atkritumu savākšanu savā administratīvajā teritorijā atbilstoši normatīvajiem aktiem par atkritumu savākšanas un šķirošanas vietām:

3.1. izveido, uztur un pilnveido dalītas savākšanas sistēmu šādiem atkritumu veidiem:

  • papīru saturoši atkritumi;
  • metālus saturoši atkritumi;
  • plastmasas saturoši atkritumi;
  • stiklu saturoši atkritumi;

3.2. līdz 2023. gada 1. janvārim izveido dalītas savākšanas sistēmu tekstilmateriāliem;

3.3. līdz 2023. gada 31. decembrim izveido dalītas savākšanas sistēmu bioloģiskajiem atkritumiem, ja sadzīves atkritumu poligonā, kurā tiek apglabāti pašvaldības administratīvajā teritorijā savāktie sadzīves, tai skaitā bioloģiski noārdāmie atkritumi, nav nodrošināta vai 2022. gadā netiks uzsākta bioloģiski noārdāmo atkritumu reģenerācija vai pārstrāde atbilstoši sadzīves atkritumu poligona darbībai izsniegtajai atļaujai piesārņojošās darbības veikšanai;

3.4. līdz 2024. gada 31. decembrim izveido dalītas savākšanas sistēmu bīstamajiem sadzīves atkritumiem.