Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Likums ir zaudējis spēku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. oktobrī, 2022
Elva

Labdien! Likuma “Par dzīvojamo telpu īri’’ 1. nodaļas 2. pantā ir minēts “valdītājs”, kas var nodot dzīvojamās telpas lietošanas tiesības citai personai. Vai likumā kā “valdītājs” ir domāta arī fiziskā persona, kurai ir dzīvokļa īpašnieka izsniegta pilnvara (caur notāru), lai pārstāvētu pilnvaras devēju nekustamā īpašuma apsaimniekošanas lietās? Vai šī persona var arī sastādīt īres līgumu uz sava vārda (kā izīrētājs)?

A
atbild:
02. novembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Likums “Par dzīvojamo telpu īri” ir zaudējis spēku 2021. gada 1. maijā. Tagad ir spēkā Dzīvojamo telpu īres likums, kas reglamentē tiesiskās attiecības starp dzīvojamās telpas izīrētāju un īrnieku, nosakot viņu vispārējās tiesības, pienākumus un atbildību, tiesisko attiecību izbeigšanas pamatus, kā arī dzīvojamo telpu īres līguma pamatnoteikumus.