TĒMA: Mājoklis

Pagalma pārveide

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. septembrī, 2022

Cik likumīgi ir veikt pagalma pārveidi, nejautājot citiem dzīvokļu īpašniekiem viņu piekrišanu? Tika nostumta zaļā zona un veikti vēl citi, viņuprāt, uzlabojumi, lai būtu, kur novietot auto, kaut arī vietu pietika visiem.

A
atbild:
22. septembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu.

Ja zeme ir kopīpašumā, tad par pagalma pārveidi ir jālemj dzīvokļu īpašnieku kopībai, un atbilstoši likuma 16. pantam dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuros šī likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.

Dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt šādā veidā:

  • dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē (19. pants);
  • nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci, – aptaujas veidā (20. pants);
  • citādi savstarpēji vienojoties (21. pants).