Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Zemes nomas korekcija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. septembrī, 2022
guntis

Labdien! Rīgas namu apsaimniekotājs Kurzemes prospektā 84 rēķinus septembrī par zemes nomu izsniedz dubultā apmērā. 6,06 eiro jāmaksā par zemes nomu, korekcija zemes nomai arī ir 6,06 eiro apmērā. Vai tas ir likumīgi? Paldies!

A
atbild:
20. septembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

No 2022. gada 1. janvāra piespiedu nomu par citai personai piederošas zemes lietošanu dalītā īpašuma situācijās aizstāj zemes likumiskās lietošanas tiesības.

Likuma “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” 38. pants nosaka: “Likumiskās lietošanas maksas apmērs ir četri procenti no lietošanā esošās zemes kadastrālās vērtības gadā, bet ne mazāks par 50 eiro gadā.”

Lai uzzinātu vairāk par zemes nomas maksājumu un korekciju, ar šo jautājumu jums būtu jāvēršas pie nama pārvaldnieka vai, ņemot līdzi visus nepieciešamos dokumentus, pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.