Pabalsts tuva ģimenes locekļa nāves gadījumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. septembrī, 2022
Artūrs

Labdien!
Darba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku. Vai man pienākas pabalsts tuvinieka nāves gadījumā?

A
atbild:
26. septembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 74. panta ceturtā daļa nosaka, ka darbinieka (neatkarīgi no noslēgtā darba līguma veida – uz noteiktu laiku vai nenoteiktu laiku) tuva ģimenes locekļa nāves gadījumā tam ir tiesības uz divām apmaksātām brīvdienām. Tomēr likums nenosaka pabalstu izmaksu.

Ja darba devējs ir paredzējis sociālās garantijas, tostarp sociālos pabalstus dažādās dzīves situācijās, darba koplīgumā vai citātā iekšējā dokumentā, tad darbiniekam ir jāvadās pēc konkrētajā dokumentā noteiktā. Par to būtu ieteicams interesēties personāldaļā.

Ja strādājat publiskajā (valsts vai pašvaldību) sektorā, saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 20. pantu amatpersonai (darbiniekam) izmaksā pabalstu saistībā ar ģimenes locekļa (laulātā, bērna, vecāku, vecvecāku, adoptētāja vai adoptētā, brāļa vai māsas) vai apgādājamā nāvi ne vairāk kā vienas minimālās mēneša darba algas apmērā.