Lasīšanai: 1 minūte

Kurš var aizvietot ierēdni

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. augustā, 2022
Līga

Labdien! Ierēdni var aizvietot tikai ierēdnis, bet vai ir kādi izņēmumi, kad tomēr darbinieks var aizvietot prombūtnē esošu ierēdni uz noteiktu laiku (piemēram, līdz mēnesim)?

A
atbild:
15. augustā, 2022
Valsts kanceleja
Santa Jirgensone, Komunikācijas departamenta konsultante

Darbinieks nevar aizvietot ierēdni. Saskaņā ar Valsts civildienesta likuma 21. pantu prombūtnē esoša ierēdņa amata pienākumus vai vakanta ierēdņa amata pienākumus iestādes vadītājs uz laiku papildus tiešajiem amata pienākumiem var uzdot pildīt citiem ierēdņiem. Valsts civildienesta likums neparedz izņēmumus no minētā regulējuma.