TĒMA: Nodokļi

Ja ir neskaidrības saimnieciskās darbības reģistrācijas procesā, jāsazinās ar VID

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. jūlijā, 2022
Irina

Labdien! Es nesen sāku strādāt par “Wolt” kurjeru un parakstīju līgumu kā pašnodarbināta persona, tomēr es nesaprotu, ko man jāizvēlas, kad es nonāku sadaļā “Nodokļu maksātāja (fiziskas personas) reģistrācija”. Vai ir jāizvēlas 2., kur pēc domuzīmes ir “pašnodarbināta persona”, vai kaut ko citu? Jo ir sajūta, ka neviens no gadījumiem nederēs. Paldies.

A
atbild:
31. jūlijā, 2022

Reģistrējoties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam, kas ir arī pašnodarbināta persona, ja kādā no reģistrācijas soļiem rodas neskaidrības, jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu.

Tālrunis 67120000; jautājumus par savas saimnieciskās darbības reģistrāciju varat uzdot arī Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) sadaļā “Sarakste ar VID”.

Skaidrojoša informācija par saimnieciskās darbības reģistrāciju soli pa solim ar to secīgu attēlojumu EDS ir izklāstīta VID videomateriālā sadaļā Saimnieciskās darbības veicēji.