Transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. jūlijā, 2022
Arturs

Labdien. Šā gada 14. maijā sanāca nepatikšanas ar likumu. Gulēju automašīnā, biju lietojis alkoholu. Kamēr gulēju, bija ieradusies pašvaldības policija un man klauvējusi pie loga. Stresā pakustējos ar auto atpakaļgaitā pāris metrus. Pēc visa šī man tika piemērota kriminālatbildība par auto vadīšanu bez autovadītāja apliecības 1,11 promiļu reibumā. Lietai pieslēdzu juristu. Automašīna konfiscēta, bet to šī gada maijā likums neparedzēja. Automašīnas īpašuma tiesības CSDD elektroniskā veidā nodevu citai personai. Sanāk, ka arests tagad ir uzlikts automašīnai, kas aresta uzlikšanas dienā (20. maijs) man vairs nepiederēja. Piekritu ātrajam spriedumam par divu gadu tiesību iegūšanas aizliegumu un 132 stundām sabiedriskā darba sabiedrības labā. Bet automašīnas konfiskācijai (likums to neparedzēja) nepiekrītu.

A
atbild:
18. jūlijā, 2022

Spēkā esošais tiesiskais regulējums paredz administratīvā pārkāpuma rīka (autotransporta vienības), ar kuru ir veikts administratīvais pārkāpums, pamatojoties uz amatpersonas lēmumu, pārvietošanu uz specializētu autostāvvietu (Administratīvās atbildības likuma 111. panta 2. daļa). Tas nozīmē, ka, konstatējot autovadītāja izelpā alkohola koncentrāciju augstāku, nekā to pieļauj normatīvie akti, transportlīdzeklis, neatkarībā no pārkāpēja gribas, tiks transportēts uz specializētu autostāvvietu. Attiecīgi, ja amatpersonas ir konstatējušas jūsu rīcībā Krimināllikuma 262. panta 2. daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmes, tad transportlīdzeklis kā noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rīks tāpat tiek izņemts un pārvietots uz specializētu autostāvvietu.