Darba devējs slimības laikā apmaksā dienas, kad būtu jāstrādā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. jūlijā, 2022
Jānis

Labdien!
Strādāju maiņu darbu, diennakti strādāju, divas brīvas.
Sanāk strādāt gan sestdien, gan svētdien, gan svētku dienās.
Darbnespējas lapu A par periodu no 18. jūnija līdz 26. jūnijam apmaksāja tikai par darba dienām, kuras pēc grafika būtu brīvas.
Apmaksātas tika 3 dienas, proti, 20., 21. un 22. jūnijs.
Vai tas ir pareizi?

A
atbild:
15. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 36. pants paredz darba devēja pienākumu ikvienam darbiniekam slimības gadījumā, ja izsniegta slimības lapa A, izmaksāt no saviem līdzekļiem slimības naudu ne mazāk kā 75% apmērā no vidējās izpeļņas par otro un trešo pārejošas darbnespējas dienu un ne mazāk kā 80% apmērā – par laiku no ceturtās darbnespējas dienas, taču ne ilgāku par deviņām kalendāra dienām. Slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām (stundām), kurās darba ņēmējam būtu bijis jāstrādā.