Lasīšanai: 1 minūte

Darbnespējas lapu grūtniecības atvaļinājumam izsniedz no grūtniecības 32.nedēļas

J
jautā:
30. jūlijā, 2013
Olga

Vai var prasīt dakterei izrakstīt B lapu pirmsdzemdību atvaļinājumam no 34.grūtniecības nedēļas?

A
atbild:
31. jūlijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

VSAA Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Anita Jakseboga informē, ka kārtību, kādā apliecina personas pārejošu darbnespēju, nosaka Ministru kabineta 2001.gada 3.aprīļa noteikumi Nr.152 „Darbnespējas lapu izsniegšanas kārtība”.

Šo noteikumu 18.2 punktā ir noteikts, ka darbnespējas lapu grūtniecības atvaļinājumam izsniedz no grūtniecības 32.nedēļas. Ja medicīniskā aprūpe sakarā ar grūtniecību uzsākta līdz grūtniecības 12.nedēļai un izpildīti visi ārsta norādījumi, darbnespējas lapu grūtniecības atvaļinājumam izsniedz no grūtniecības 30.nedēļas.

Tas nozīmē, ka ir iespējams saņemt darbnespējas lapu grūtniecības atvaļinājumam no grūtniecības 34.nedēļas.