Vai arī par trīsarpus gadu vecu bērnu pienākas papildatvaļinājums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. jūnijā, 2022
Elīna

Labdien! Jautājums par darba likuma 150. pantu, kurš noteic, ka darbiniekam ir iespēja pēc savas vēlēšanās prasīt atvaļinājumu, ja ir bērns līdz 3 gadu vecumam. Ja manam bērnam janvārī paliek 3 gadi, bet jūlijā ir nepieciešams atvaļinājums, vai šie trīsarpus gadi vēl skaitās? Vai arī ir domāts, neieskaitot šos mēnešus pēc 3 gadiem? Paldies.

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 150. panta piekto daļu darbiniekam, kuram ir bērns līdz triju gadu vecumam vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, ikgadējais apmaksātais atvaļinājums piešķirams vasarā vai pēc viņa vēlēšanās jebkurā citā laikā.

Attiecībā uz bērna vecumu piemērojams ir viss attiecīga gadu skaita periods, līdz bērns kļūst par gadu vecāks, jau iepriekš skaidrojusi Valsts darba inspekcija. Tādējādi, ja DL nosaka tiesības izmantot atvaļinājumu pēc darbinieka vēlmēm, kam ir bērns/bērni līdz trīs gadu vecumam, tad darba devējam jāievēro nosacījums piešķirt šādu atvaļinājumu, līdz bērns vēl nav kļuvis četrus gadus vecs.