Vai par svētku dienām pagarinātais atvaļinājums ietekmē neizmantotā atvaļinājuma ilgumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. jūnijā, 2022
Julija

Labdien! Jautājums par atvaļinājumu. Personāldaļa pateica, ka man pienākas 10 atvaļinājuma darba dienas. Ir plānots ņem atvaļinājumu no 21.06.22. līdz 29.06.22., t. i, sanāk 5 apmaksātas darba dienas, bet, tā kā tajos datumos iekrīt svētku dienas (23.06. un 24.06.), tad atvaļinājumu attiecīgi pagarina uz 2 dienām un darbā jāatgriežas 02.07. (bet, tā kā tā ir sestdiena, tad sanāk 04.07.22.). Cik dienu tiks noņemtas no manām atvaļinājuma rezerves dienām? 10 – 5, neskaitot pagarinātās? Vai tad man vēl atliks 5 atvaļinājuma dienas? Vai no tām 10 dienām atņems 5 atvaļinājuma dienas un arī 2 pagarinājuma dienas? Vai tad paliek tikai 3 neizmantotas atvaļinājuma dienas? Cik atvaļinājuma dienu vēl varēšu izmantot? Paldies par atbildi.

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam saskaņā ar Darba likuma 149. pantu ir tiesības uz četru kalendāra nedēļu ilgu atvaļinājumu, neskaitot svētku dienas. Darba devējs atvaļinājuma laikā apmaksā tikai darba dienas.

Proti, ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, tad atvaļinājums tiek pagarināts par svētku dienu skaitu. Par svētku dienām pagarinātās atvaļinājuma dienas nemaina likumīgi pienākošos atvaļinājuma dienu kopskaitu.

Tādējādi jums, vērtējot pēc jautājumā sniegtās informācijas, pienāksies vēl piecas apmaksātas atvaļinājuma dienas.