TĒMA: Mājoklis

Kopīpašumā esošas zemes nodošana nomā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. jūnijā, 2022
Olga

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā (5 stāvi), mājai pieder zeme un daļa no iekšpagalma. Mājas iekšpagalmā ir vieta, kur izveidot autostāvvietu. Tika veikta iedzīvotāju aptauja par autostāvvietas izveidi, un vairākums nobalsoja pret. Vai ir iespējams daļu mājas zemes nomāt un uz šīs zemes izveidot vietu automašīnai? Māju apsaimnieko īpašnieku biedrība.

A
atbild:
14. jūnijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka dzīvokļu īpašnieku kopības kompetenci. Vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par koplietošanas zemes nodošanu nomā, lai uz zemes gabala varētu novietot automašīnu.

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuros šā likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.