Darbinieka uzteikuma maksimālais termiņš

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. jūnijā, 2022
Zinta

Labdien! Vēlos doties atvaļinājumā un pēc atgriešanās no atvaļinājuma rakstīt atlūgumu. Atvaļinājums: no 13.06. līdz 29.06. Atlūgums: 30.06. (jo diena pēc atvaļinājuma, kad būtu jāatgriežas darbā). Grāmatvede liek pārrakstīt iesniegumu par atvaļinājumu: no 13.06. līdz 30.06.  Vai sanāk, ka atvaļinājuma pēdējā diena būs arī pēdējā darba diena? Paldies.

A
atbild:
14. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam ir tiesības jebkurā laikā iesniegt uzteikumu, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu. Tātad to var darīt tostarp atvaļinājuma, slimības , bērna kopšanas atvaļinājuma laikā.

Darbiniekam ir jārēķinās, ka darba attiecības var netikt  izbeigtas uzreiz – nākamajā dienā,  šādā gadījumā darba devējs ir tiesīgs ievērot likumā noteikto uzteikuma termiņu – vienu mēnesi no uzteikuma iesniegšanas dienas.  Šāds termiņš ir noteikts darba devēja aizsardzībai, lai varētu atrast jaunu darbinieku.

Tātad, ja plānojat uzteikumu iesniegt, piemēram, 30. jūnijā, tad jums jārēķinās, ka darba attiecības var tikt izbeigtas pēc mēneša – 30. jūlijā.