Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudas izmaksa darba attiecību izbeigšanas gadījumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. jūnijā, 2022
Jeļena Rezovska

Labdien! Ja darbinieks nav izmantojis atvaļinājumu no 2016. gada, atbrīvots no darba ar 01.06.2022., par kādu periodu viņam ir tiesības saņemt neizmantotā atvaļinājuma naudu?

A
atbild:
14. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 149. panta piektajā daļā ir skaidri noteikts, ka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.

Tādējādi neizmantotā atvaļinājuma kompensācija ir izmaksājama par visiem neizmantotā atvaļinājuma periodiem, sākot no 2016. gada.