Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja par nomas ienākumu maksā 10% likmi, no apliekamā ienākuma var atskaitīt NĪN

J
jautā:
15. jūlijā, 2013
Vija Asare

Man ir ienākums no zemes nomas, citu ienākumu man nav. Nomnieks ietur 10% ienākuma nodokli. Vai man pienākas IIN atmaksa, ja mans ienākums no zemes nomas nepārsniedz gada neapliekamo minimumu?

A
atbild:
29. jūlijā, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

No Jūsu jautājumā izklāstītās informācijas nav skaidrs, par kāda veida iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atmaksu ir runa, tāpēc atbilde ir vispārīga.

Fiziskā persona var samazināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamo ienākumu par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumiem, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Ja Jums ir neskaidrības saistībā ar nodokļa maksāšanu konkrētā gadījumā un par deklarācijas iesniegšanu, ieteicams griezties Valsts ieņēmumu dienestā. Informatīvais tālrunis 1898.