Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Automašīnas stiklojuma tonēšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. aprīlī, 2022
Tonētais

Vai Latvijā drīkst braukt ar auto, kuriem arī priekšā ir tonētie stikli, jo redzams, ka kontroles īsti nenotiek par to? Vienkārši redzu, ka tagad ļoti daudz ielās tādu ir, un liela daļa ar ārzemju numuriem. Paldies!

A
atbild:
17. maijā, 2022

Minēto jautājumu reglamentē Ministru kabineta 2017. gada 30. maija noteikumi Nr. 295 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa", kas paredz, ka transportlīdzekļa vadītāja redzamības laukā esošā stiklojuma gaismas caurlaidība nedrīkst būt mazāka par 70%. No tā izriet, ka priekšējo stiklu (vējstiklu) aizliegts pārklāt ar jebkāda veida pārklājumiem (plēvēm).

Ceļu satiksmes likuma 71. panta 19. daļa noteic, ka par braukšanu ar automobili, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam septiņpadsmit naudas soda vienību apmērā. Vienas soda naudas apmērs ir pieci eiro.