Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Adopcija izbeidz vecāku aizgādību

J
jautā:
01. aprīlī, 2022
Diana

Labdien! Kas notiek pēc tam, kad atņemtas vecāku tiesības? Vai valsts piespriež obligātus maksājumus no vecākiem vai vecāka? Man atņēma mātes tiesības bez brīdinājuma, jo es dzīvoju Lielbritānijā, bērns tika adoptēts uz Ameriku, bet par tiesu nebiju informēta. Kādi likumi ir Latvijā tādos gadījumos? Vai man būs jāmaksā nauda valstij, un par ko? Liels paldies.

A
atbild:
14. aprīlī, 2022

Saskaņā ar Civillikuma 198. pantā noteikto, ja bērnu adoptējusi trešā persona, vecāku aizgādība izbeidzas. Tas nozīmē, ka līdz ar adopciju bērnam izbeidzas radniecības attiecības ar bioloģiskajiem vecākiem un ar tām saistītās savstarpējās personiskās un mantiskās tiesības un pienākumi. Tas nozīmē: ja ir spēkā stājies tiesas spriedums par bērna adopciju, vecākiem, kuriem ar tiesas spriedumu ir atņemtas aizgādības tiesības, turpmāk nav jāveic maksājumi par bērnu, kurš nodots adopcijai.