Lasīšanai: 1 minūte

Svētku dienas pagarina darbinieka atvaļinājumu

J
jautā:
21. martā, 2022
Kate

Labdien! Vai atvaļinājums tiek pagarināts par svētku dienām, ja tās iekrīt atvaļinājuma laikā, arī tādā gadījumā, ja darba devējs uzskaita atvaļinājuma dienas darba dienās (t. i., 20 darba dienas gadā), nevis kalendāra dienās (t. i., 28 kalendāra dienas gadā)? Paldies!

A
atbild:
31. martā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 149. panta pirmā daļa nosaka darbinieka tiesības  viena darba gada laikā izmantot četru kalendāra nedēļu atvaļinājumu, neskaitot svētku dienas. Tādējādi, ja darbiniekam piešķirtā atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, atvaļinājums tiek pagarināts par svētku dienu skaitu. Vienlīdz likums noteic, ka darba devējam atvaļinājuma laikā ir jāapmaksā tikai tās dienas, kad darbiniekam būtu bijis jāstrādā. Tādējādi veidojas atvaļinājumā apmaksājamo dienu skaits, kas visbiežāk ir 20 darba dienas.