Lasīšanai: 1 minūte

Kompensācijas piedziņa no īrniekiem

J
jautā:
16. martā, 2022
Sanda

Labdien! Tiku izīrējusi dzīvokli, nav parakstīts īres līgums, ir mutiska vienošanās, ir saglabāta sarakste, kura apliecina izīrēšanas faktu konkrētajai personai, īres maksas paskaitījumi, liecinieki, kuri var apstiprināt. Dzīvoklis ir atbrīvots, bet īrnieku uzturēšanās laikā ir radīti defekti dzīvoklim. Kā saukt pie atbildības īrniekus, lai viņi segtu radušos bojājumus! Paldies!

A
atbild:
21. martā, 2022

Piedzīt kompensāciju par īrnieku radītajiem zaudējumiem ir iespējams, vēršoties ar prasības pieteikumu tiesā.

Par to, kā sagatavot prasības pieteikumu tiesai, lasiet šeit.

Prasības pieteikumam ir jāpievieno klāt pierādījumi par radītajiem zaudējumiem (fotogrāfijas, sarakste un citi), ir jāaprēķina arī radīto zaudējumu kopsumma. Prasības pieteikumā ir jānorāda kredītiestādes nosaukums un konta numurs, kurā veicama piedzenamās summas samaksa vai atlīdzināmi tiesāšanās izdevumi atbilstoši Civilprocesa likuma 128. pantam.

Civilprocesā tiesas izdevumi tiks aprēķināti atbilstoši Civilprocesa likuma 33., 34., 37., 37. pantam.