Labdien! Vai ir iespējams kaut kā tikt galā ar negodīgiem celtniekiem? Situācija gan notika 2020. gada septembrī, tomēr negribas tādus cilvēkus atstāt bez soda, turklāt būtu svarīgi arī citus brīdināt par šiem cilvēkiem. Remonta laikā celtniekiem tika izsniegta pilnvara materiālu iegādei darbiem objektā. Celtnieki ļoti gudri iegādājamos materiālus sadalīja 2 grupās: daļu paņēma uz objekta adresi (1. pavadzīme), daļu paņēma uz uzņēmuma, kurš izsniedza pilnvaru, adresi (2. pavadzīme). Līdz objektam nonāca tikai tie materiāli, kas bija pavadzīmē ar objekta adresi (un arī ne visi). Pārējie materiāli (tie, kas bija viegli pārvietojami), piemēram, atkritumu maisi, špaktelītes, dažādas švammītes, citi viegli pārvietojami materiāli/instrumenti, kurus var izmantot jebkurā citā objektā, līdz objektam tā arī nenonāca. To apliecina video, ko celtnieki paši nofilmēja pēc materiālu ienešanas objektā, demonstrējot, ka materiālu uznešana objektā ir veikta. Pa nedēļu, kamēr viņi atradās objektā, neviens darbs netika izdarīts, atstāja tikai savus mēslus, un nemitīgi prasīja naudu uz priekšu un apsaukāja par šizofrēniķiem. Gribētu vērsties policijā, bet vai būs jēga? Laiks jau arī pagājis, taču vēlētos ticēt, ka pastāv kādi paņēmieni, kā šo situāciju varētu atrisināt un kā cīnīties ar negodīgajiem celtniekiem.
Jums ir tiesības vērsties tuvākajā Valsts policijas iecirknī ar ziņojumu par iespējamo noziedzīgo nodarījumu. Vēršoties policijā, ir jāsagatavo jums pieejamie pierādījumi (ziņas par faktiem): pavadzīmes, video, foto, sarakste u. c. Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 29. pantā noteikto izmeklētājam ir pienākums izskatīt ziņas, kuras norāda uz iespējama noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, un uzsākt kriminālprocesu, tiklīdz konstatēts likumā noteiktais iemesls un pamats, vai atteikties uzsākt kriminālprocesu.
Tālāk atkarībā no darījuma veida jums ir tiesības vērsties pret celtniekiem tiesā civiltiesiskajā kārtībā un piedzīt zaudējumus, un arī prasīt atlīdzināt nodarīto morālo kaitējumu. No komercdarījuma izrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteikts cits noilguma termiņš (saskaņā ar Komerclikuma 406. pantā noteikto). Savukārt, ja fiziska persona vēršas ar prasību tiesā pret komersantu, tad piemēro Civillikuma 1895., 1896. pantā noteikto noilgumu, kas iestājas 10 gadu laikā.
Prasības pieteikumu pilsētas (rajona) tiesā jums ir jāiesniedz pēc savas dzīvesvietas vai objekta atrašanās vietas, prasot no vainīgā meistara apmierināt šādus prasījumus:
Plašāk par to, kā sagatavot prasības pieteikumu tiesai, lasiet šeit.
Prasības pieteikumu tiesai civillietā ir iespējams iesniegt arī portālā elieta.lv šeit.
Ja nepieciešams, tad jums ir jāvēršas pie jurista, lai sagatavotu prasības pieteikumu.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!