Ja pa pastu vēlas nosūtīt pārtiku

J
jautā:
08. jūlijā, 2013
liene

Vai es varu nosūtīt pa pastu uz citu valsti pārtiku? Es gribu sūtīt gaļu, rupjmaizi un biezpienu, vai es varu tieši šos sūtīt? Paldies

A
atbild:
12. jūlijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Latvijā Pasta likumā ir noteiktas prasības attiecībā uz ierobežojumiem un aizliegumiem priekšmetu un vielu pārsūtīšanai pasta sūtījumos. Šā likuma 24.pants paredz vairākus aizliegumus attiecībā uz pasta sūtījumu saturu. Pasta sūtījumos aizliegts pārsūtīt

  • narkotiskās vai psihotropās vielas;
  • pornogrāfiska vai erotiska rakstura materiālus;
  • priekšmetus vai vielas, kuru ievešana vai apgrozība saņemšanas valstīs ir aizliegta;
  • priekšmetus vai vielas, kuru izvešana no Latvijas vai apgrozība Latvijā ir aizliegta;
  • priekšmetus vai vielas, kas savas dabas vai iesaiņojuma dēļ var nosmērēt vai sabojāt citus pasta sūtījumus vai pasta iekārtas;
  • pastkartes vai vēstules ar kārtējās un privātās sarakstes pazīmēm, kas liecina, ka ar šīm pastkartēm vai vēstulēm apmainās personas, kuras uz sūtījuma nav norādītas kā sūtītājs un adresāts;
  • sprāgstošas, viegli uzliesmojošas, radioaktīvas, ātrbojīgas bioloģiskas vielas un infekciozas vielas;
  • naudu, monētas, banknotes un jebkura veida vērtspapīrus (čekus);
  • priekšmetus un vielas, kuru pārsūtīšanas (pārvadāšanas) aizliegums noteikts normatīvajos aktos medicīnas vai transporta (aviācijas) jomā;
  • dzīvniekus.

 Šajā gadījumā kā aizliegums var darboties 3. un 5.punkts, īpaši tas attiecas uz gaļas produktu un biezpiena sūtīšanu.

Taču ir jāņem vērā, ka ne tikai Latvijā pārbaudīs pasta sūtījumu saturu, bet arī sūtījuma saņēmējvalstī, tādēļ būtisks ir punkts, vai uz konkrēto valsti šādas preces drīkst sūtīt.

Informācija par konkrētas valsts noteikumiem pasta sūtījumos ir pieejama „Latvijas Pasta” mājaslapā ievietotajā Starptautisko pasta sūtījumu pieņemšanas rokasgrāmatā, kurā ir norādīta informācija par katru valsti. Ar šo sarakstu var iepazīties arī visās pasta nodaļās.

Ar jautājumiem ir iespējams vērsties arī „Latvijas Pastā”. Kontaktinformācija: informatīvais tālrunis 27008001; 67008001, mājaslapa www.pasts.lv vai tuvākajā pasta nodaļā.

Vairāk informācijas LV portāla skaidrojumā „Ko drīkst un ko nedrīkst sūtīt pa pastu?”.