Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kāpēc divstāvu dzīvoklim prasa maksu par katru stāvu atsevišķi

J
jautā:
18. janvārī, 2022
Pauls

Labdien! Vai divstāvu dzīvoklim tā ir norma, ja komunālo rēķinā tiek pieprasīta maksa par abiem stāviem atsevišķi? Respektīvi, abiem stāviem sarēķina pēc platības summu un abi ir iekļauti rēķinā. Vai tā būtu standarta prakse vai mazliet negodīgums?

A
atbild:
19. janvārī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Visiem atsevišķiem īpašumiem (dzīvokļiem) tiek uzrādīta to kopējā platība neatkarīgi no tā, vai tā ir vienā vai divos stāvos. Parasti tas ir viens rēķins par abu stāvu platību. Iespējams, divu stāvu dzīvoklis sākumā bijis kā divi dzīvokļi, tad ir saprotams, kāpēc katra stāva platība tiek rēķināta atsevišķi.