Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Samaksu par pakalpojumiem aprēķina pēc atsevišķā īpašuma platības

J
jautā:
18. janvārī, 2022
Inguna

Labdien! Daudzdzīvokļu māju apsaimnieko kooperatīvs. Dzīvokļa rēķinā ir vairākas pakalpojumu pozīcijas, kuru izmaksa atkarīga no dzīvokļa kvadratūras, piemēram, atkritumu izvešana, elektroenerģija koplietošanas telpā (treptelpā), tehniskā apsardze, apsaimniekošana, uzkrājums un tagad jauna pozīcija: sniega tīrīšana, kurai vēl klāt ir PVN. Vai normatīvajos aktos ir noteikts, ka pakalpojuma samaksu jāaprēķina pēc dzīvokļa kvadratūras?

A
atbild:
19. janvārī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Pakalpojumi, kas sniegti dzīvokļu īpašniekiem kopā un nav atsevišķi uzskaitāmi (ūdens patēriņš dzīvoklī, dzīvokļu elektrība), tiek sadalīti starp kopīpašniekiem atbilstoši to atsevišķā īpašuma platībai. Pārsvarā visi pakalpojumu maksājumi daudzdzīvokļu namos ir saistīti ar kopīpašuma domājamās daļas apmēru, kas atbilst katra atsevišķā dzīvokļa platībai.