Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Sods par auto vadīšanu bez tiesībām

J
jautā:
03. janvārī, 2022
Elsa

Kāds sods tiek piemērots, ja cilvēks bez iegūtām AV tiesībām pēc soda (cietumsods 2 mēn. + piespiedu darbu) izciešanas un lieguma beigām atkal vada auto (B kat.)? Ne alkohola reibumā.

A
atbild:
08. februārī, 2022
Signe Laizāne
LV portāls

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 51. panta 6. daļu:

   Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

  • nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības nav noteiktā kārtībā iegūtas vai ir atņemtas),
  • ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma pantu, pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs,

piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit sešām līdz simt četrpadsmit naudas soda vienībām.