Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Kad tiek kavēts atmaksas termiņš

J
jautā:
13. oktobrī, 2021
Edgars

Iegādājāmies lauksaimniecības tehniku. Iemaksājām drošības naudu. Kredīts tiek kārtots vairāk nekā mēnesi. Pārdevējs draud tiesāties par novilcināto laiku un pietiesāt naudu par dīkstāvi. Līgums par apmaksas termiņu nav noslēgts. Prece arī nav nedz atvesta uz saimniecību, nedz piereģistrēta. Vai viņam ir tiesības no mums piedzīt naudu?

A
atbild:
26. oktobrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Ja Jums ir noslēgts rakstisks rokas naudas līgums, tad ir jāvērtē, par ko puses līguma tekstā ir vienojušās attiecībā uz rokas naudas atmaksāšanu un/vai zaudēšanu.

Ja rakstiska līguma nav un citi līgumi ar otru pusi nav noslēgti, no Jūsu izklāstītās situācijas ir vērtējams jautājums par rokas naudas atmaksu vai zaudēšanu.

Lai sniegtu detalizētāku konsultāciju par esošo strīdu, ieteiktu vērsties pie zvērināta advokāta vai jurista.