Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja kaimiņš pagarina jumta nokari

J
jautā:
27. septembrī, 2021
Elīna

Ja kaimiņa dzīvojamā māja atrodas tieši pie žoga (t. i., mājas ārsiena ir uz vienas strīpas ar žogu), vai kaimiņš drīkst fasādei likt klāt dēļus (+13 cm pie fasādes) un pagarināt jumta nokari, ja ar kaimiņu, kura zemes robežas tiek pārkāptas, nav nekādas vienošanās?

A
atbild:
30. septembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Civillikuma 1091. pants noteic, ka ietaisīt jaunceļamās sienās logus uz blakus zemesgabala pusi drīkst tikai tad, ja šīs sienas atrodas ne mazāk kā četrus metrus no robežas vai lielākā atstatumā, ja tādu prasa vietējie būvnoteikumi.

Pieļauju, ka ēka celta padomju laikā, kad vēl šādu ierobežojumu par attālumu no kaimiņa robežas nebija.  Ja tiek pārkāptas kaimiņa teritorijas robežas, jums būtu jāvēršas vietējās pašvaldības būvvaldē, lai noskaidrotu, vai tiek veikta saskaņota būvniecība.