TĒMA: Reģistri

Dzimšanas reģistra ieraksta izprasīšana no Polijas

J
jautā:
17. septembrī, 2021
Olegs

Mans vectēvs ir dzimis Polijā, un man ir nepieciešama viņa dzimšanas ieraksta kopija. Kā ar Latvijas iestāžu starpniecību pieprasīt no Polijas radinieka dzimšanas ieraksta kopiju?

A
atbild:
24. septembrī, 2021
Tieslietu ministrija
Inga Upīte, Dzimtsarakstu departamenta Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Ja dzimšanas reģistra ieraksts sastādīts valstī, ar kuru Latvijai noslēgts divpusējais līgums par tiesisko palīdzību (Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Lietuva, Igaunija, Moldova, Polija, Kirgīzija, Uzbekistāna), tad personai jāaizpilda anketa civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecinoša dokumenta izprasīšanai no ārvalstīm trijos eksemplāros: angļu, krievu vai attiecīgās valsts valodā. Iesniegumam pievieno personas identitāti un radniecību apliecinošos dokumentus, ja tādi ir nepieciešami. Iesniegumu var iesniegt jebkurā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā.

Lūgums izsniegt dzimšanas reģistra ieraksta kopiju attiecīgajai ārvalsts civilstāvokļa aktu reģistrācijas iestādei tiek nosūtīts ar līgumslēdzēju valstu Tieslietu ministriju starpniecību.

Kad Tieslietu ministrijā tiek saņemts ārvalsts iestādē sagatavotais dokuments, tas tiek nosūtīts pašvaldības dzimtsarakstu nodaļai izsniegšanai personai saskaņā ar iesnieguma anketā norādīto dzīvesvietas adresi.

Plašāks pakalpojuma apraksts pieejams pakalpojumu portālā latvija.lv.