Lasīšanai: 1 minūte

Vai dalība tiešsaistes kursos ir komandējums

J
jautā:
15. septembrī, 2021
Solvita Kudlāne

Vai tiešsaistes kursi ir komandējums? Vai slimības laikā var sūtīt uz mācību komandējumu (tiešsaistes kursiem), ja darbinieks piekrīt?

A
atbild:
01. oktobrī, 2021
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 969 “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi” 2. punktā noteiktajam komandējums ir darbinieka ar darba devēja rakstisku rīkojumu apstiprināts brauciens uz noteiktu laiku, lai pildītu darba (dienesta) uzdevumus vai paaugstinātu zināšanas un paaugstinātu kvalifikāciju (mācību komandējums). Darbinieku komandējumā darba devējs nosūta ar rīkojumu. Komandējuma ilgumu nosaka darba devējs.

Dalība tiešsaistes kursos pirmšķietami nav uzskatāma par komandējumu Ministru kabineta noteikumu Nr. 969 izpratnē.

Darbnespējas laikā darbinieks atrodas attaisnotā prombūtnē, līdz ar to viņš nav darba devēja rīcībā un viņam nav jāveic darba līgumā nolīgtie pienākumi, tostarp dalība apmācībās.