Lasīšanai: 1 minūte

Personas datu izmaiņu paziņošana darba devējam

J
jautā:
18. augustā, 2021
Dana

Labdien! Sieviete BKA laikā apprecas, tādēļ mainās uzvārds. Cik ātri par to jāpaziņo darba devējam?

A
atbild:
23. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ārējie normatīvie akti nenosaka termiņu, kādā darba devējs informējams par darbinieka uzvārda, vārda, tautības vai citu personas datu maiņu. Darbinieka personas datu (tostarp laulību rezultātā notikusī uzvārda) maiņa ir paziņojama darba devējam, kad ir izdoti jauni personu apliecinoši dokumenti.

Informēšanas forma – darbinieka iesniegums par uzvārda maiņu un dokumenta uzrādīšana darba devējam.

Darba devējam nav pamata prasīt BKA esošam darbiniekam iesniegt jauno personu apliecinošo dokumentu, līdz tas nav atgriezies no BKA.