Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Īres līguma termiņš

J
jautā:
15. jūlijā, 2021
Ile

Vai saskaņā ar jaunajiem īres notikumiem termiņš “darbības termiņš ir visu īrnieka mūžu” ir saistošs, vai arī līgums jāpārslēdz?

A
atbild:
16. jūlijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 6. pantā ir noteikts, ka dzīvojamās telpas vienīgais lietošanas pamats īrniekam ir rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums, bet apakšīrniekam – rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas apakšīres līgums.

Līdz ar jauno Dzīvojamo telpu īres likumu ir izbeigta beztermiņa īres līgumu eksistence, jo paredzēts, ka dzīvojamo telpu īres līgumu slēdz uz noteiktu termiņu.

Vairāk par īres līgumiem var uzzināt infografikā “Jauni nosacījumi dzīvojamo telpu īres līgumiem” un raidierakstā “Jauns likums – kas sagaida īrniekus un izīrētājus?”.