Vai ir jāreģistrē uzņēmums Krievijā

J
jautā:
12. jūlijā, 2021
Jānis

Labdien! Vai ir jāreģistrē uzņēmums Krievijā, ja es vēlos strādāt no Latvijas uz Krieviju orientētu darbu (mājaslapa), vai arī der Latvijā reģistrēts uzņēmums? Un kādiem likumiem ir jāpakļaujas: abu valstu vai arī vienas valsts likumiem? Paldies!

A
atbild:
03. augustā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Toms Vilnis, zvērināts advokāts

Pēc noklusējuma vienā valstī reģistrēti komersanti var veikt saimniecisko darbību citā valstī, tostarp piedāvājot savas preces vai pakalpojumus no savas mājaslapas. Jūsu jautājums ir būtisks nodokļu tiesību aspektā. Proti, ja jūs veiksiet saimniecisko darbību Krievijā ar Latvijā reģistrētu sabiedrību (uzņēmumu), jāsaprot, vai jums nerodas nodokļu saistības pret Krievijas Federācijas nodokļu administrāciju. Atbildi uz šo jautājumu jums varēs sniegt persona, kura ir specializējusies Krievijas nodokļu tiesībās. No atbildes uz minēto jautājumu arī varēs izsecināt, vai jums ir Krievijā jādibina sabiedrība, filiāle vai pārstāvniecība, lai veiktu saimniecisko darbību. Līdz ar to aicinu jūs vērsties pie profesionāla pakalpojuma sniedzēja Krievijā, kas varēs paskaidrot, kādi ir noteikumi saimnieciskās darbības veikšanai Krievijā.