Lasīšanai: 1 minūte

Vai drīkst piedāvāt izmaksāt atvaļinājuma naudu, nepiešķirot atvaļinājumu

J
jautā:
13. maijā, 2021
Artis

Labdien! Man ir jautājums par atvaļinājumu. Es jau divus gadus neesmu bijis atvaļinājumā. Vai varu pieprasīt no darba devēju atvaļinājuma naudu par šiem diviem gadiem un strādāt tālāk?

A
atbild:
07. jūlijā, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Nē, darba devējs, ievērojot Darba likuma noteikumus, nav tiesīgs tā rīkoties. Darba devējs ir atbildīgs par to, lai darbinieks izmantotu savu ikgadējo atvaļinājumu un atpūstos, lai varētu turpināt pilnvērtīgi strādāt, savukārt darbiniekam ir pienākums doties ikgadējā atvaļinājumā. Darba likuma 149. panta piektā daļa paredz, “ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis”.