TĒMA: Ģimene

Vai tiek ierobežoti pabalsti, ja pašnodarbinātais gūst ienākumus

J
jautā:
19. aprīlī, 2021
kate

Labdien! Esmu pašnodarbināta persona, grūtniecības atvaļinājums sākas ar 2021. gada 11. maiju. Vai es saņemšu maternitātes, vecāku un bērnu kopšanas pabalstu, ja gūšu ienākumus līdz 500 eiro mēnesī kā pašnodarbināta persona? Vai tomēr pašnodarbinātā statuss obligāti jānoslēdz līdz B lapas atvēršanas brīdim, lai saņemtu pilnu pabalsta apmēru?

A
atbild:
27. aprīlī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja pašnodarbinātais gūst ienākumus līdz minimālajai algai un veic obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai (5% līdz šā gada 30. jūnijam, 10% – no 1. jūlija), tad pensiju apdrošināšanai veiktās obligātās iemaksas neierobežo maternitātes un vecāku pabalsta saņemšanu.

Ja pašnodarbinātā persona gūs ienākumus 500 eiro mēnesī, tad būs jāveic obligātās iemaksas 31,07% apmērā visiem apdrošināšanas veidiem, kuriem ir pakļauts pašnodarbinātais, un tādā gadījumā maternitātes pabalsts būs izmaksāts nepamatoti (būs jāatmaksā) un vecāku pabalsts tiks izmaksāts 30% apmērā no piešķirtā pabalsta apmēra.