Par naudas atmazgāšanas afērām jāziņo policijai

J
jautā:
18. aprīlī, 2021
Anonims

Pazīstamu cilvēku grupa pirms vairākiem gadiem aizbrauca strādāt uz Vāciju. Tur viņi strādāja apmēram pusgadu, un viņiem radās iespēja vēl papildus nopelnīt labu naudu, par kādu Latvijā var tikai sapņot. Tad nu šie cilvēkiem iesaistījās afērās, neapzinoties, kādas var būt sekas. Man nav precīzas informācijas, bet tur cilvēki no Latvijas tika vervēti dalībai naudas atmazgāšanas shēmās. Piemēram, teica, ka būs darbs Vācijā, šie darba devēji personas dokumentus un personas kodu izmantoja mahināciju veikšanai. Šie cilvēki vēl vervēja citus no Latvijas, manas pilsētas: teica, ka viss ir droši un īsā laikā var nopelnīt labu naudu. Protams, arī es uzķēros un aizbraucu uz Vāciju. Tur man atvēra bankas kontu un deklarēja, solīja, ka būs darbs, bet darba nebija. Samaksāja man pāris simtus eiro, lai tieku atpakaļ uz Latviju. Solīja, ka vēlāk būs darbs. Pēc dažiem mēnešiem šie zvana un saka, lai braucu atpakaļ, ka ir darbs. Bet tikai tad, kad aizbraucu, sapratu, ka esmu nonācis slazdā. Uz mana vārda reģistrēja firmu, bet pirms tam cerēju, ka braucu strādāt par elektromontieri. Cilvēki ievilka mani afērā, ko šobrīd rūgti nožēloju. Nezinu, kā man tagad rīkoties. Es neprotu vācu valodu. Negribu kādai valstij palikt parādā afēristu dēļ, kas manus datus izmanto savām vajadzībām. Šādās darbībās ir iesaistīti ļoti daudzi cilvēki no manas pilsētas. Būtībā esmu noziedznieku upuris. Nezinu, vai šī ir īstā vieta, kur lūgt palīdzību.

A
atbild:
20. aprīlī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ieteiktu jums doties uz policiju un izstāstīt par šo situāciju. Ja ir problēmas ar vācu valodu, var izmantot “Google” mašīntulkotāju – latviski ierakstīt sakāmo, un interneta pārlūkprogramma to iztulkos uz attiecīgo svešvalodu. Iespējams, policijā varēsiet sazināties ar tulka palīdzību vai arī krieviski vai angliski.