Vai valsts pārvaldes darbinieks ir tiesīgs būt domes deputāts

J
jautā:
08. aprīlī, 2021
Signe

Labdien! Vai ir iespējams apvienot pašvaldības domes deputāta darbu ar vecākā referenta darbu ministrijā?

A
atbild:
19. aprīlī, 2021
Valsts kanceleja
Reinis Grāvītis, Ministru kabineta preses sekretārs

Pašvaldības deputāta amats nav amats uz pilnu laiku. Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 21. pantu par deputāta pienākumu pildīšanu tiek noteikta atlīdzība. Atlīdzības maksimālo apmēru nosaka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums. Pašvaldības domes deputāts drīkst savienot deputāta amatu ar citu amatu attiecīgajā pašvaldībā, valsts pārvaldes iestādē vai pie cita darba devēja (tostarp arī privātajā sektorā), ievērojot likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktos ierobežojumus.

Papildus vēršama uzmanība, ka darba devējs nevar aizliegt deputātam realizēt deputāta pilnvaras darba laikā. Līdz ar to darbiniekam ir jāvienojas ar savu darba devēju par to, kā darba laikā tiek pildīti deputāta pienākumi un kā tiek pildīti tiešie darba pienākumi konkrētajā laikā.