Lasīšanai: 1 minūte

Pretendentu konkurss uz ierēdņa amatu

J
jautā:
27. aprīlī, 2013
Normunds

Labdien! Vai valsts iestādei obligāti ir jāizsludina atklāts konkurss uz ierēdņa amatu, ja jā, tad kādos gadījumos? Varbūt var notikt darbinieku rotācija iestādē, respektīvi kādu citu darbinieku (neierēdni) bez konkursa ieceļ ierēdņa amatā? Kādi normatīvie akti šo situāciju regulē? Paldies!

A
atbild:
09. maijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Valsts kancelejas pārstāve informē, ka ierēdņa amatā var nonākt trijos veidos:

  1. konkursa kārtībā;
  2. atrotējot no cita ierēdņa amata;
  3. ar tiesas spriedumu atjauno ierēdni civildienestā.

Tas nozīmē, ka uz valsts civildienesta ierēdņa amatu atklātu pretendentu konkursu var neizsludināt, ja notiek cita ierēdņa rotācija vai ierēdni ar tiesas spriedumu atjauno amatā.

Taču ierēdņa amatu var iegūt tikai konkursa kārtībā. Valsts kancelejas pārstāve uzsver, ka situācija, kad, neizsludinot atklātu konkursu, pieņem amatā personu uz ierēdņa amatu atbilstoši likumos noteiktajām prasībām nav iespējama.

Ierēdņa iecelšanu amatā regulē Valsts civildienesta likums.