Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā veic dzīvokļa novērtēšanu

J
jautā:
08. martā, 2021
Inese

Vai var veikt dzīvokļa novērtēšanu, neieejot dzīvoklī, tikai novērtējot daudzdzīvokļu mājas daļu no ārpuses? Vai tam ir likumisks spēks?

A
atbild:
10. martā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Nekustamā īpašuma vērtēšana, neiekļūstot īpašumā, ir pieļaujama, kad notiek izsole. Tādā gadījumā tas tiek atspoguļots nekustamā īpašuma vērtējumā. Visos pārējos gadījumos ir nepieciešams iekļūt nekustamajā īpašumā, lai būtu iespējams noteikt īpašuma vērtību.