Lasīšanai: 1 minūte

Aizliegums doties uz Krieviju amatpersonai ģimenes apstākļu dēļ

J
jautā:
02. martā, 2021
Iveta

Labdien! Vai kādos likumos ir noteikts tas, ka amatpersona nevar izbraukt uz Krieviju ģimenes apstākļu dēļ?

A
atbild:
16. martā, 2021

Latvijā ir spēkā likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Proti, likuma 4. pantā ir uzskaitītas valsts amatpersonas, kā arī noteikti to darbības ierobežojumi, lai novērstu interešu konfliktu.

Proti, katra situācija ir jāvērtē individuāli, taču jūsu jautājumā nav minēti faktiskie apstākļi.

Jāpiebilst, ka patlaban Latvijā ir noteikti ierobežojumi Covid-19 laikā, tie attiecas arī uz ceļošanu. Aktuālā informācija par konkrētiem ierobežojumiem ir pieejama šeit.