Lasīšanai: 1 minūte

Kas pienākas darbiniekiem, ja uzņēmums tiek likvidēts

J
jautā:
07. janvārī, 2021
Signe

Labdien! Ja darba devējs izdomājis likvidēt uzņēmumu, vai viņam ir obligāti jāizmaksā darbiniekiem algas, ko viņš nav izmaksājis divus mēnešus?

A
atbild:
14. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba devējs ir nolēmis likvidēt uzņēmumu, tad darbiniekiem vienu mēnesi iepriekš ir jāizsaka darba līguma uzteikums atbilstoši Darba likuma 101. panta pirmās daļas 10. punktam.

Izbeidzot darba tiesiskās attiecības, darbiniekiem izmaksājamas visas summas, kas tiem no darba devēja pienākas, tostarp darba samaksa, neizmantotā atvaļinājuma kompensācija, kā arī atlaišanas pabalsti Darba likuma 112. pantā noteiktajā apmērā.