Kā noslēgt īres līgumu uz mūžu

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Normunds

Labdien! Lūdzu palīdzību šādā jautājumā: dzīvoju lauku novada mājā, kuras īpašniekam ir pirkšanas un pārdošanas līgums, notariāli apstiprināts 1990. gadā (īpašums nav reģistrēts zemesgrāmatā). Zeme (6000 m2) ap māju pieder pašvaldībai, māja ir avārijas stāvoklī. Ar mājas īpašnieku vēlos slēgt vienošanos vai īres līgumu par dzīvošanu mājā līdz sava mūža galam. Lūdzu informāciju par iespējamā dokumenta noformēšanu.

A
atbild:
09. februārī, 2021
Marika Mure
juriste

Lai noslēgtu īres līgumu uz nenoteiktu laiku vai jūsu nāves brīdim, ir jābūt abu pušu saskaņotai gribai šādu līgumu noslēgt. Tas ir panākams vienīgi ar līdzēju savstarpēju vienošanos par šādiem līguma nosacījumiem.

Ņemot vērā, ka māja ir avārijas stāvoklī, ir apšaubāma īpašnieka vēlme šādu līgumu slēgt, jo ir arī kritiski vērtējama šādas mājas pilnvērtīga izmantošana dzīvošanai. Turklāt tas var radīt izīrētājam nelabvēlīgas sekas.