Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Eiropas veselības apdrošināšanas karte pa pastu

J
jautā:
12. novembrī, 2020
Vladimirs

Labdien! Vai ir iespējams pasūtīt un saņemt pa pastu Eiropas apdrošināšanas veselības karti?

A
atbild:
17. novembrī, 2020
Laura Studente
LV portālam

Jums ir vairākas iespējas, kā saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK):

  • klātienē, personīgi ierodoties Nacionālā veselības dienesta (NVD) centrālā biroja Klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Cēsu ielā 31, k-3 (6. ieeja, 3. stāvs), vai kādā no NVD reģionālajām nodaļām, uzrādot pasi vai personas apliecību. Iesnieguma veidlapu var saņemt un aizpildīt klātienē. EVAK izgatavošanai nepieciešamas vien dažas minūtes, un tas ir bezmaksas pakalpojums;
  • saņemt pa pastu. Šim nolūkam ir nepieciešams ar internetbankas pieejas datiem autorizēties portāla latvija.lv e-pakalpojumam “Pieteikt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK)” un aizpildīt elektronisku veidlapu.

 Plašāka informācija pieejama NVD mājaslapas sadaļā “Pakalpojumi” > EVAK karte.