E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21471
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Satiksme
6
6

Ceļa nodalījuma joslas malas platums

J
jautā:
14. oktobrī, 2020
Oto

Labdien! Gar manu zemi iet valsts vietējais autoceļš. Mans nekustamais īpašums iepriekš nav mērīts. Kas nosaka, cik plata ir nodalījuma joslas mala? Robežu plānā robeža ir ierādīta 6 m no ceļa ass, kas faktiski jau iet gar ēkas sienu uz šīs zemes. Likums “Par autoceļiem” nosaka pašvaldības autoceļa, kura būvniecība uzsākta pēc panta stāšanās spēkā (pārejas noteikumu 10. punkts), nodalījuma joslas malu 9,5 m no ceļa ass , bet šādu pārejas noteikumu valsts ceļam nav. Ja tiks veikta uzmērīšana, kāda būs šī josla: 6 m vai 9,5 m?

A
atbild:
20. oktobrī, 2020

Saskaņā ar likuma “Par autoceļiem” 27.1. pantu:

(1) Valsts, pašvaldību un komersantu autoceļu būvniecībai, uzturēšanai un aizsardzībai tiek noteikta ceļu zemes nodalījuma josla.

(2) Valsts, pašvaldību un komersantu autoceļu ceļu zemes nodalījuma joslas minimālais platums no autoceļa ass uz katru pusi ir:

1) 25 metri – divu brauktuvju autoceļam ar sadalošo joslu līdz 10 metriem;

2) 15,5 metri – vienas brauktuves autoceļam ar klātnes platumu no 12,5 metriem līdz 20 metriem;

3) 13,5 metri – vienas brauktuves autoceļam ar klātnes platumu no 10,5 metriem līdz 12 metriem;

4) 11 metru – vienas brauktuves autoceļam ar klātnes platumu no 8,5 metriem līdz 10 metriem;

5) 9,5 metri – vienas brauktuves autoceļam ar klātnes platumu līdz 8 metriem.

Kā jau jūs to norādījāt jautājumā, pārejas noteikumu 10. punkts nosaka: šā likuma 27.1 pantā minētais ceļu zemes nodalījuma joslas platums ir attiecināms tikai uz tiem pašvaldību un komersantu ceļiem, kuru būvniecība uzsākta pēc šā panta spēkā stāšanās dienas. Līdz šā likuma 27.1 panta spēkā stāšanās dienai uz izbūvētiem pašvaldību un komersantu ceļiem attiecināms tas pašvaldību, komersantu un māju ceļu zemes nodalījuma joslas platums, kas noteikts līdz šā panta spēkā stāšanās dienai. Ja līdz šā likuma 27.1 panta spēkā stāšanās dienai izbūvēta pašvaldības un komersanta ceļa platums ir mazāks par šajā pantā noteikto, to var palielināt, ja autoceļa īpašnieks un autoceļam piegulošo zemju īpašnieks par to savstarpēji ir vienojušies.

Tādējādi minētie pārejas noteikumi neattiecas uz valsts ceļu zemes nodalījuma joslām.

Valsts ceļa zemes nodalījuma joslas platums ir noteikts 5) 9,5 metri – vienas brauktuves autoceļam ar klātnes platumu līdz 8 metriem.

Taču, lai precīzi noteiktu tiesisko regulējumu attiecībā uz strīda situāciju (robežplāna datu atšķirība no likumā noteiktā), rekomendējam jums vērsties VAS “Latvijas Valsts ceļi” un vietējā pašvaldībā ar informācijas pieprasījumu.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 12 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU