Slimības laiku no vidējās iemaksu algas aprēķina 12 mēnešu perioda izslēdz

J
jautā:
14. septembrī, 2020
Mamma X

Labdien! Gribēju uzzināt par slimības lapu pirms dekrēta atvaļinājuma. Man dekrēta pirmā lapa sākas ar 20.11.2020., un pirms tam ir ieplānots uzkrātais atvaļinājums no 05.11.2020. līdz 19.11.2020. Ja es ņemtu slimības lapu pirms ieplānotā atvaļinājuma, teiksim, no 01.10.2020. līdz 04.11.2020., vai man šī slimības lapa tiktu ņemta vērā dekrēta naudas aprēķinā, un vai tas ietekmētu dekrēta naudu?

A
atbild:
15. septembrī, 2020

Darba ņēmējam gan maternitātes pabalstu, gan vecāku pabalstu rēķina no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas apdrošināšanas gadījums – izsniegta darbnespējas lapa sakarā ar grūtniecību (sākas maternitātes atvaļinājums); piešķirts vecāku pabalsts.

Ja 12 mēnešu laikā, ko ņem vērā pabalstu aprēķinam, ir bijusi darbnespēja, tad šo periodu no aprēķina izslēdz (tas ir – neņem vērā) un vidējo iemaksu algu attiecīgajam pabalstam rēķina tikai par to periodu, kurā ir gūti darba ienākumi.