TĒMA: Mājoklis

Vai dzīvojamās mājas uzkrājumus var novirzīt parādu segšanai

J
jautā:
12. septembrī, 2020
Imants Blicsons

Vai daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku uzkrājumu nākamo periodu remontdarbiem drīkst izmantot parādu segšanai?

A
atbild:
15. septembrī, 2020
Inese Helmane
LV portāls

LV portāls vairākās e-konsultācijās jau ir skaidrojis, ka dzīvokļu īpašnieku tiesības un pienākumus, arī attiecībā uz dzīvojamās mājas pārvaldīšanu, regulē Dzīvokļa īpašuma likums.

Dzīvokla īpašuma likuma 16. pants “Dzīvokļu īpašnieku kopības kompetence” noteic, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašuma daļu, arī jautājumus par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu.

Dzīvokļa īpašuma likuma 17. pants nosaka dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas nosacījumus, t. i., lai daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieki pieņemtu lēmumu uzkrājumus nākamo periodu remontdarbiem novirzīt parādu segšanai, “par” jānobalso vairāk nekā pusei no visiem dzīvokļu īpašniekiem.