Lasīšanai: 1 minūte

Darba attiecības dod tiesības uz atvaļinājumu un neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju

J
jautā:
11. septembrī, 2020
Maija

Labdien! Vēlējos noskaidrot, vai šī situācija ir likumīga: nostrādāju darbavietā vasaras sezonu (no 1. jūnija līdz 31. augustam), bet man netika izmaksāta kompensācija par uzkrātajām atvaļinājuma dienām. Man tika pateikts, ka to neizmaksās, jo esot jānostrādā vismaz trīs mēneši.

A
atbild:
21. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Izbeidzot uz darba līguma pamata noslēgtas darba attiecības, proporcionāla neizmantotā atvaļinājuma kompensācija darba devējam ir jāizmaksā.

Viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 apmaksātām atvaļinājuma dienām.

Atvaļinājuma kompensācija netiek izmaksāta gadījumā, ja ir bijis noslēgts nevis darba, bet gan uzņēmuma jeb pakalpojumu līgums.