Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Liecinieka statuss kriminālprocesā

J
jautā:
10. septembrī, 2020
Aleksejs

Biju nopratināts kā liecinieks. Vai es saņemšu izziņu par lietas statusu? Kā uzzināt informāciju par šo statusu?

A
atbild:
14. septembrī, 2020
Olga Lauva
juriste

Iespējams, jūs esat kriminālprocesā kā liecinieks, jo savā jautājumā minat šādu statusu. Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 110. panta pirmajai un otrajai daļai lieciniekam ir tiesības zināt, kādā kriminālprocesā viņš uzaicināts liecināt, kādai amatpersonai sniedz ziņas un kāds ir šīs amatpersonas procesuālais statuss.

Lieciniekam pirms aptaujas un pratināšanas ir tiesības no procesuālās darbības izpildītāja saņemt informāciju par savām tiesībām, pienākumiem un atbildību, ziņu fiksēšanas veidu, kā arī par tiesībām sniegt liecību viņam labi zināmā valodā, ja nepieciešams, izmantojot tulka pakalpojumus.

Savukārt liecinieka tiesības un pienākumi noteikti Kriminālprocesa likuma 110. un 111. pantā.