Lasīšanai: 1 minūte

Kā noformēt dokumentus, ja dzīvesvieta deklarēta ārzemēs

J
jautā:
02. septembrī, 2020
Alina

Labdien! Dzīvoju Nīderlandē, esmu tur deklarējusies. Man domē vajag bērnam uztaisīt dokumentus, bet nevaru to izdarīt, jo neesmu deklarēta Latvijā. Ja es deklarēšos Latvijā, vai nepazaudēšu bērnu naudu Nīderlandē un vai neradīsies citas problēmas Nīderlandē?

A
atbild:
15. septembrī, 2020
Marika Mure
juriste

Lai saņemtu atbildi par iespējamām problēmām, kas saistībā ar sociālo pabalstu izmaksām varētu rasties Nīderlandē, jums būtu jāvēršas Nīderlandes tiesībsargājošās institūcijās vai jākonsultējas ar juristu Nīderlandē. Savukārt bērnam nepieciešamos dokumentus Latvijā iespējams nokārtot uz pilnvaras pamata, kas izsniegta Latvijā deklarētai personai. Tādējādi jums pašai nebūtu nepieciešamības deklarēt savu dzīvesvietu Latvijā. Ja šobrīd neatrodaties Latvijā, par pilnvaras noformēšanas iespējām varat interesēties Latvijas Republikas vēstniecības Nīderlandes Karalistē konsulārajā nodaļā. Latvijā pilnvaras izdošana iespējama pie notāra.