Informāciju par galīgo aprēķinu var lūgt izskaidrot

J
jautā:
19. augustā, 2020
Jānis

Labdien! 15.08. beidzu darba attiecības. Iepriekšējā algas lapiņā man parādījās uzkrātas 10 atvaļinājuma darba dienas. Tagad algas aprēķinā es uzņēmumam esmu palicis parādā par atvaļinājumu. Tika vēl atvilkta nauda. Uzņēmumā esmu nostrādājis divus gadus. Vai tā var būt?

A
atbild:
26. augustā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Komentēt konkrēto situāciju diemžēl nav iespējams, nezinot precīzu informāciju par divu darba gadu periodā jau izmantotajiem atvaļinājumiem, tostarp bezalgas atvaļinājumiem un citiem nodarbinātības nosacījumiem.

Vispārēji ikvienas darbiniekam ir tiesības uz darba devēja apmaksātu četru kalendāra nedēļu atvaļinājumu viena darba gada laikā.

Ja, piemēram, ir bijis izmantots garāks bezalgas atvaļinājums, kas ildzis vairāk par četrām nedēļām, turpmākais bezalgas atvaļinājuma laiks netiek ieskaitīts periodā, kas dod tiesības uz atvaļinājumu.

Jebkurā gadījumā, darba attiecības izbeidzot, darbiniekam izsniedz galīgo aprēķinu, kurā sniedz informāciju par izmaksātajām summām un ieturējumiem.

Jums ir tiesības vērsties pie darba devēja un lūgt izskaidrot galīgajā aprēķinā sniegto informāciju.

Ja informācija netiek sniegta, vērsieties Valsts darba inspekcijā.

Vairāk informācijas par galīgo aprēķinu – skaidrojumā “Galīgais aprēķins – nauda un informācija”.